.

Jak dbać o nadruk DTG? Ile wytrzymuje nadruk DTG?

Jak dbać o nadruk DTG? Ile wytrzymuje nadruk DTG?

Słów kilka o DTG.  

O tym, czym jest metoda znakowania odzieży, jaką jest DTG przeczytacie więcej TUTAJ.

DTG czyli Direct to garment printing to technologia druku bezpośrednio na tekstyliach. Zasada działania jest podobna jak do drukarki atramentowej. W przypadku nadruków wykonywanych na odzieży kolorowej, wpierw musimy zastosować pre-treatment, czyli preparat przygotowujący odzież do druku. Umieszczamy koszulkę na platformie, ustawiamy jej odpowiednią wysokość, wybieramy grafikę która ma być nadrukowana i dalej dzieje się magia. Gotowy nadruk jest utrwalany i utwardzany np. za pomocą pras do termo-transferu. Dzięki temu nadruk staje się wytrzymały.

Uwaga! Koszulka ze świeżo wykonanym nadrukiem DTG może być sztywna i posiadać ślady impregnatu. Koszulkę taką należy wyprać, a wszystkie środki chemiczne zostaną wypłukane.


Jak dbać o swoją odzież z nadrukiem DTG?

Jeżeli chcesz aby Twój nadruk utrzymywał się na koszulce, bluzie czy też innej odzieży jak najdłużej, zachęcamy do przeczytania i zastosowania kilku naszych porad:

  1. Pierz ubrania z nadrukiem na lewej stronie. W sumie, warto w ten sposób prać wszystkie ubrania. Chronimy w ten sposób zewnętrzną część ubrania przed tarciem bębna i nadmiernym wypłukiwaniem koloru. Chroni to też nadruk przed uszkodzeniami, które mogą powstać przez zamek, guziki itp.
  2. Dostosuj program i środki piorące. Piorąc odzież z nadrukiem pamiętaj, że im delikatniejsze środki i sposób prania, tym nadruk będzie dłużej utrzymywał się na ubraniach. Zalecamy, by ustawić wirowanie na 600 obrotów na minutę. Nie stosuj wybielacza bezpośrednio na nadruk. Lepiej użyj go miejscowo omijając nadruk jak tylko jest to możliwe.
  3. Pierz maksymalnie w 40°C.
  4. Ubrań z nadrukiem DTG nie susz w suszarce bębnowej. Jeżeli wystawiasz je na działanie promieni słonecznych w celu wysuszenia, przewracaj je na lewą stronę.
  5. Uważaj jak prasujesz. Pamiętaj, że każde ubranie lepiej prasować na lewej stronie. Tu dbamy nie tylko o nadruk, ale też i o kolor. W przypadku użycia zbyt wysokiej temperatury, materiał przypali się na lewej stronie. Pod żadnym pozorem nie prasuj bezpośrednio nadruku. Zalecamy, by nie prasować ubrań z nadrukiem na maksymalnej mocy żelazka.

Stosując się do naszych zaleceń, nadruk powinien cieszyć oko do około 50 prań.