.

Folia flock i flex - nowe techniki nadruku w T-Druk

Folia flock i flex - nowe techniki nadruku w T-Druk

Czym są folie Flex i Flock?

Flock i Flex to specjalnie rodzaje folii przygotowane i wykorzystywane do zdobienia odzieży oraz materiałów. Za pomocą folii możesz stworzyć koszulki, bluzy, czapki, nerki i wiele, wiele innych produktów z własnym nadrukiem. Folie, które stosujemy posiadają certyfikat Oeko-Tex, nadawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Certyfikat, wydawany przez Stowarzyszenie umieszczany jest przez producentów na etykiecie produktu. Certyfikat Oeko-Tex potwierdza bezpieczeństwo produktu względem człowieka i środowiska.


Jak przygotowujemy nadruk za pomocą folii?

Wszystko zaczyna się od odpowiednio przygotowanego projektu w grafice wektorowej. Nadruki realizowane za pomocą folii są jednokolorowe lub dwukolorowe, bez przejść tonalnych między kolorami. Ograniczeniem przy tej technice zdobienia odzieży jest również wielkość detali. Odpowiednio przygotowany projekt wycinany jest na folii w odbiciu lustrzanym. Za pomocą ostrza lub specjalnego wybieraka, z wyciętego projektu usuwa się zbędne elementy by uzyskać nadruk według przygotowanego projektu. Następnie wycięty nadruk z folii umieszcza się na odzieży i "wgrzewa" w materiał za pomocą specjalistycznych pras termo-transferowych. Wgrzewanie odbywa się w wysokich temperaturach, odpowiednich dla wybranego rodzaju folii.


Różnice między folią Flock a Flex

Folia Flex w dotyku jest gładka. Z kolei folia Flock jest nieco grubsza, a przez swoją strukturę, w dotyku przypomina delikatny meszek. Z tego względu jest mniej elastyczna niż folia Flex. Pomimo braku możliwości wykonywania wielokolorowych nadruków z gradientami, odzież ozdobiona w ten sposób wcale nie musi być nudna. Istnieje szeroka gama kolorystyczna tych dwóch folii: folie brokatowe, luminescencyjne, metaliczne, perforowane i wiele innych. Folie idealnie sprawdzają się w przypadku znakowania odzieży sportowej, gdyż można je prać w temperaturze do 80°C. Nadruki wykonywane tą  metodą będą prezentować się doskonale również na T-Shirtach, koszulkach Polo, nerkach, plecakach i torbach oraz materiałach poliestrowych. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamówień znakowania odzieży za pomocą folii Flock i Flex, napisz do nas maila na adres: biuro@tdruk.pl